Technologie oczyszczania wody pitnej

Technologie oczyszczania wody pitnej

29 kwietnia 2019 Autor piotr 0

Dom i styl życia

Poznaj rozwiązania technologiczne, dzięki którym System oczyszczania wody eSpring eliminuje bakterie, minimalizuje zużycie energii oraz oferuje wiele innych korzyści. Przedstawiamy najważniejsze fakty…

Zadawaliśmy sobie pytania: „W jaki sposób lampa UV niszczy bakterie?” „Czy w systemach filtracji wody stosowane są coraz bardziej wyrafinowane rozwiązania?” „Które technologie skutecznie oczyszczają wodę?” Zwróciliśmy się z nimi do Billa Stonera, menedżera ds. rozwoju produktów do uzdatniania wody w Amway, prosząc, aby objaśnił nam rozwiązania technologiczne stosowane w Systemie oczyszczania wody eSpring.

Pytanie 1: Na początek proste pytanie. W jaki sposób System eSpring oczyszcza wodę?

Bill: System eSpring wykorzystuje unikalne połączenie dwóch technologii: lampy UV i filtra z węglem aktywnym. Lampa UV niszczy patogenne mikroorganizmy oraz zapobiega namnażaniu się ponad 99,9% bakterii i wirusów chorobotwórczych obecnych w wodzie pitnej. Należą do nich nie tylko bakterie patogenne, wirus polio, rotawirusy i WZW A, ale także cysty*, drożdżaki i grzyby, których zwykłe filtry węglowe nie są w stanie usunąć.

Z kolei filtr węglowy skutecznie usuwa ponad 160 rodzajów zanieczyszczeń, w tym ponad 140 rodzajów substancji potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Zachowuje przy tym w filtrowanej wodzie wszystkie korzystne dla zdrowia minerały, takie jak wapń, magnez i fluor. Filtr węglowy i lampa UV eliminują razem ponad 99,9% bakterii, wirusów i zanieczyszczeń.

* Ograniczenie zawartości cyst poprzez UV dotyczy cyst bakterii ogoniastka jelitowego i Cryptosporidium.

Obejrzyj nowy film , aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań zastosowanych w Systemie eSpring.

Pytanie 2: Co wyróżnia System eSpring na tle innych rozwiązań?

Bill: To wspaniały system oferujący wiele korzyści, począwszy od tego, że zajmuje niewiele miejsca, a skończywszy na zaawansowanych technologiach oczyszczania wody. Jednak to, co najbardziej go wyróżnia, to połączenie lampy UV z filtrem z węglem aktywnym. Dzięki temu, że System eSpring uzdatnia wodę na dwa różne sposoby (poprzez filtrację i lampę UV), znacznie poprawia jej smak oraz sprawia, że możemy ją pić bez obaw. Systemy do filtracji wody, w których zastosowano tylko jedną z tych technologii, oferują o połowę mniej.

Pytanie 3: Czy mógłbyś podać więcej szczegółów na temat filtra węglowego? Jakiego rodzaju zanieczyszczenia zatrzymuje?

Bill: Wychwytuje mnóstwo zanieczyszczeń. Zbyt wiele, bym mógł je tu wszystkie wymienić. Wkład filtrujący eSpring z węglem aktywnym usuwa ponad 160 zanieczyszczeń, w tym ponad 140 substancji potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Oto kilka przykładów: ołów, rtęć, chlor, pestycydy, produkty uboczne procesu dezynfekcji i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie niepożądane zanieczyszczenia, jakie mogą trafić do wody kranowej.

Pytanie 4: Dlaczego System eSpring wykorzystuje lampę UV? Czy promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce nie rozwiązuje problemu? A może są potrzebne specjalne promienie UV?

Bill: Dobre pytanie. Nie każde promieniowanie UV niszczy mikroorganizmy, więc pozostawienie szklanki lub dzbanka wody na słońcu nie dałoby takiego samego efektu. Najbardziej skuteczną dezynfekcję zapewnia promieniowanie o niewielkim zakresie długości fali, nazywane promieniowaniem UV-C. Lampę eSpring zaprojektowano tak, aby wykorzystywała właśnie ten optymalny zakres. Długość fali wynosi dokładnie 254 nm, ale najważniejsze jest to, że niszczy ona 99,9% bakterii i wirusów.

Pytanie 5: Czy to oznacza, że System eSpring musi być podłączony do źródła prądu? Czy zużywa dużo energii?

Bill: Nie. Urządzenie wykorzystuje zasilanie bezprzewodowe eCoupled, które bezpiecznie przesyła energię elektryczną przez powietrze, wodę i elementy plastikowe, a zatem nie jest wyposażone w żadne złącza elektryczne. Ponadto jest bardzo energooszczędne. Po odkręceniu kranu technologia „natychmiastowej gotowości do pracy” błyskawicznie zapala lampę UV i pozostawia ją włączoną chwilę dłużej, aby była gotowa do oczyszczenia kolejnej szklanki wody. Tym samym lampa włącza się tylko wtedy, gdy używamy wody, więc oszczędza energię i nie zmienia temperatury wody kranowej.

Pytanie 6: Jak często trzeba wymieniać wkład?

Bill: Wkład filtra eSpring wymienia się po roku lub po przefiltrowaniu 5000 litrów, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze. Jednak nie musisz zapisywać tego terminu w kalendarzu, ponieważ urządzenie samo przypomni o konieczności wymiany. Zastosowany w Systemie eSpring inteligentny układ monitoringu monitoruje czas i zużycie wody, precyzyjnie wskazując pozostałą żywotność filtra. Gdy jest konieczna wymiana, powiadamia użytkownika.

Pytanie 7: Prosimy o kilka słów podsumowania na koniec.

Bill: Jesteśmy bardzo dumni z rozwiązań technologicznych i designu Systemu eSpring . System nie wymaga wielu czynności konserwacyjnych, umożliwia łatwą wymianę wkładu, zajmuje niewiele miejsca, działa praktycznie przy każdym ciśnieniu wody (również niskim), skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz zapobiega marnotrawstwu wody. Mówiąc krótko: System eSpring oferuje Tobie oraz Twojej rodzinie smaczną, krystalicznie czystą wodę!